פרק 68: המבצע לשחרור הפקק

מבצעים מלאי תושייה זה משהו ששייך לפעם? אז לא פגשתם את יוני באמצע מבצע. יוני יוצא חמוש במכשיר קשר ובאחותו שרי למבצע מיוחד לשחרור הפקק, לא באמבטיה, בכביש. פרק מיוחד ליום העצמאות שמלמד ומזכיר לילדים (ולנו) שגם היום יש מה לתת ולעשות, שגם היום יש מי שעושה, ושיש כל כך הרבה טוב לשמוח בו ולהודות עליו.

האזנה חגיגית!

כתיבה: חיים אקשטיין

קריינות ועריכת סאונד: אלנתן

תמיכה טכנית ושחרור פקקים: עמיעד בראלי

מוזיקה ואפקטים:

פרק 66: להיות חולה בחדגדיא

הייתם פעם חולים? בחדגדיא? אתם לא יודעים מה זה. אז זהו, דוד איציק לא יגיע לליל הסדר בדיוק בגלל זה – הוא חולה בחדגדיא.

סיפור משובח ומיוחד לחג (וגם לסתם יום).

כתיבה משובחת: חיים אקשטיין

קריינות ועריכת סאונד: אלנתן בראלי

תמיכה טכנית וחרוסת: עמיעד בראלי

מוזיקה ואפקטים:

  • צלילים ואפקטים מ – Zapsplat.com
  • Might & Magic by Alexander Nakarada Link: https://filmmusic.io/song/9185-might-magic License: https://filmmusic.io/standard-license
  • Jazzi by Frank Schröter Link: https://filmmusic.io/song/6469-jazzi- License: https://filmmusic.io/standard-license
  • Cinematic Epic Emotional by Alex-Productions Link: https://filmmusic.io/song/9193-cinematic-epic-emotional- License: https://filmmusic.io/standard-license

פרק 64: היומן הסודי של יוני – יה ריבון (דוגמית)

בנצי הגדול תקוע. ליוני יש מחשבות על מרק חם ותה. זה יכול לעזור במשהו? מפגש עם שני אנשים, פיוט, שרגא השלישי שחוזר אלינו, ששון התוכי, תמונות של תינוקות, גשם, איבחונים, בעיות וכמובן פייטנים – כל זה, לאו דווקא בסדר הזה. בפרק השלישי של הסדרה.

קטעים מהפרק שעלה וזמין למאזינים שכבר רכשו את הסדרה.

מוזמנים לרכוש את הסדרה כבר מעכשיו – לחצו כאן לרכישה מוקדמת של כל הסדרה, ויש גם חידות ופרסים.

…תקשיבו טוב, יש למה להאזין

מוזיקה ואפקטים:

תודה גדולה לישיבת ירוחם שהסכימה שנשלב בפרק את הביצוע המקסים שלהם לפיוט, מתוך דיסק שירי השבת שהוציאו
https://www.youtube.com/watch?v=1sZTF0zdxIY.

  • Black Knightby Rafael KruxLink: https://filmmusic.io/song/5617-black-knight-License: https://filmmusic.io/standard-license
  • Dark Piano And Cello by MusicLFilesLink: https://filmmusic.io/song/8899-dark-piano-and-celloLicense: https://filmmusic.io/standard-license
  • צלילים ואפקטים מ – Zapsplat.com
  • Tea Roots by Kevin MacLeodLink: https://filmmusic.io/song/4462-tea-rootsLicense: https://filmmusic.io/standard-license
  • Heart Of Grace by Mikael HellmanLink: https://filmmusic.io/song/9153-heart-of-graceLicense: https://filmmusic.io/standard-license
  • Medieval 2 by Frank SchröterLink: https://filmmusic.io/song/9147-medieval-2License: https://filmmusic.io/standard-license
  • Baby's Joy by Claus AppelLink: https://filmmusic.io/song/9095-baby-s-joyLicense: https://filmmusic.io/standard-license
  • The Open Answer by Horst HoffmannLink: https://filmmusic.io/song/9148-the-open-answerLicense: https://filmmusic.io/standard-license
  • Wild West (long Version) by Frank SchröterLink: https://filmmusic.io/song/9154-wild-west-long-version-License: https://filmmusic.io/standard-license

פרק בונוס: לשמוע את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים (עם מערך מלווה)

פרק בונוס מיוחד, שהופק עבור מרכז זהות להשמעה כחלק ממערך שיעור להוראה בכיתה.

קווים מנחים להעברה בכיתה ודפים מלווים להאזנה מצורפים.


 מהלך ההוראהתיאור הפעילותזמן
פתיחההמורה נכנסת לכיתה וכותבת על הלוח 'בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים'.
שאלה 1: מישהו יודע מהיכן הציטוט הזה? כנראה שהתלמידים ינסו לנחש, ניתן לכוון אותם עד שיגיעו לתשובה. מההגדה של פסח.
שאלה 2: מה המשמעות שלו? מה הדברים הללו באים לומר לנו, ללמד אותנו?
השיעור אנחנו הולכים למסע אחורה בזמן, לנסות להרגיש קצת, כאילו אנחנו יצאנו ממצרים.
5
גוף השיעורשלב ראשון: חלוקת דף מלווה האזנה.

צעירים (גן – ב) – דף צביעה מלווה.
מסבירים להם שכאשר נזכר בסיפור אירוע והתרחשות שמופיע בתמונה מסויימת צובעים לפחות דמות אחת או חפץ אחד בה לפי הסדר שנזכר למטה – 1. אָדֹם    2. כָּחֹל     3. יָרֹק     4. צָהֹב (את התמונה שנזכרת ראשונה צובעים באדום, את התמונה שנזכרת שנייה בכחול… את שאר התמונה ניתן לצבוע באופן חופשי אם רוצים תוך כדי ההאזנה).
בוגרים (כיתות ג-ד) – דף האזנה מלווה עם שאלות. לענות על השאלות תוך כדי האזנה.  

שלב שני מפעילים את הסיפור ומאזינים תוך כדי ביצוע הדף. 

שלב שלישי מסכמים את הנקודות המרכזיות עליהן שמענו (אפשר לכתוב על הלוח): שעבוד, גזרות, תקוה ותפילה של ישראל, משה בתיבה ובארמון פרעה, חזרת משה למצרים, מכות מצרים ויציאת מצרים.  

שלב רביעי:
צעירים – יצאנו ממצרים ביחד עם אבי. אפשר היה ממש להרגיש את היציאה יחד איתו, בואו נצייר את זה. כל תלמיד מצייר את עצמו ביציאת מצרים כפי רצונו במסגרת למטה (אפשר להביא בנוסף גם אביזרי קישוט שונים – גזירי עיתונים, מדבקות וכדומה כדי להעשיר את הציור והיצירה).
בוגרים: דנים יחד על השאלה המסכמת בדף – מדוע הביא ה' על המצרים עשר מכות ולא הוציא את בני ישראל בפעם אחת? השאלה נשאלה לפי דעתם של התלמידים כך שטוב שיעלו רעיונות שונים שלהם, הם לא צריכים ידע קודם (תשובה אפשרית: כדי לגרום לבני ישראל עצמם להאמין שאפשר לצאת, כאשר הם רואים שינויים גדולים בטבע וניסים שבאים אחד אחרי השני).    
35
סיכוםמה אפשר לקחת לימינו, לחיינו, מתוך מה שלמדנו מהיציאה ממצרים?5

זקוקים לפודקאסט משלכם? מוזמנים ליצור קשר ונפיק לכם פודקאסט מותאם – משלב התוכן ועד אחרון הצלילים.

מוזיקה ואפקטים:

· Sahara Sands by Tim Kulig Link: https://filmmusic.io/song/8470-sahara-sands License: https://filmmusic.io/standard-license

· Fantasy Motion [loop ready] by Alexander Nakarada Link: https://filmmusic.io/song/8059-fantasy-motion-loop-ready License: https://filmmusic.io/standard-license

· Winter Reflections by Kevin MacLeod Link: https://filmmusic.io/song/4632-winter-reflections License: https://filmmusic.io/standard-license

· Wide Landscapes Of Middle East by MusicLFiles Link: https://filmmusic.io/song/7467-wide-landscapes-of-middle-east

· License: https://filmmusic.io/standard-license

· Assassins by Rafael Krux Link: https://filmmusic.io/song/5289-assassins- License: https://filmmusic.io/standard-license

· Middle East Marketplace by Tim Kulig Link: https://filmmusic.io/song/8469-middle-east-marketplace License: https://filmmusic.io/standard-license

· צלילים ואפקטים מ – Zapsplat.com

פרק 63: היומן הסודי של יוני – ידיד נפש

היומן הסודי של יוני – ידיד נפש

יוני קם בשש בבוקר, הוא מגלה שסבתא הגיעה לשמור עליהם. הוא לא יודע אם נולד לו אח קטן אבל מה שבטוח הוא ששוב יש לו מחשבות מוזרות שמגיעות כאילו משום מקום, מחשבות על… מרק עם קישואים, וגם על כדורגל. זה היה יכול להיות טוב, אם זה לא היה מגיע בדיוק תוך כדי מבחנים למקהלה.

מה הקשר בין אייל לבין התקפה מתפרצת?

מה לא משותף בין בנצי הגדול לבין ג'יפ?

ומאיפה אשר יודע משהו על ר' אלעזר אזכרי?

– כל זאת ועוד הרבה יותר בפרק השני של הסדרה החדשה שלנו, סדרה על פיוטים ופייטנים, סיפור עלילתי מותח עם הרבה טוב.

לרכישה מוקדמת של כל הסדרה

כתיבה באהבה: חיים אקשטיין

קריינות ועריכת סאונד: אלנתן בראלי

תמיכה טכנית: עמיעד בראלי

מוזיקה ואפקטים:

פרק 62: היומן הסודי של יוני – חלק 1

היומן הסודי של יוני

סדרה חדשה שיש בה הכל: היסטוריה ומתח, דמויות חדשות והומור, פיוטים ומפגש עם הדמויות שמאחוריהם. בפרק הזה, הראשון בסדרה, יוני מתחיל להקליט היומן החדש שלו, אתם מקשיבים? אם כן, יש כמה תנאים שצריך לעמוד בהם…

אתם שומעים? יש גם שני סודות שיוני מספר עליהם, אחד קשור לאח הלא מעצבן שלו והשני מדבר על בעיה מוזרה, קולות מסתוריים ותחושות שעולים כאילו משום מקום…

האזנה טובה!

לרכישה מוקדמת של כל הסדרה

כתיבה באהבה: חיים אקשטיין

קריינות ועריכת סאונד: אלנתן בראלי

תמיכה טכנית: עמיעד בראלי

מוסיקה ואפקטים

צלילים ואפקטים מ – com.Zapsplat

פרומו סדרה – היומן הסודי

  • Black Knight by Rafael Krux -Link: https://filmmusic.io/song/5617-black-knight License: https://filmmusic.io/standard-license

יומן הסודי של יוני – פרק 1

  • Spiritual Yoga by chilledmusic -Link: https://filmmusic.io/song/9018-spiritual-yoga License: https://filmmusic.io/standard-license
  • Sport News Intro 03 by TaigaSoundProd Link: https://filmmusic.io/song/8337-sport-news-intro-03 License: https://filmmusic.io/standard-license
  • Action Sport Breakbeat by WinnieTheMoog Link: https://filmmusic.io/song/6391-action-sport-breakbeat License: https://filmmusic.io/standard-license
  • Clouds Of Joy (loopable} by chilledmusic -Link: https://filmmusic.io/song/9051-clouds-of-joy-loopable License: https://filmmusic.io/standard-license

פרק 61: המלך, הביצה ואיוון (קרילוב)

איוון הוא איוון קרילוב, מושל המשלים הידוע. המלך, הוא הנשר, מלך העופות שמחפש מקום לבנות בו קן וגם אוהב לדבר בחרוזים. והביצה, היא הוטלה על עץ אלון גדול ואדיר, עץ גדול אבל עם בעיה קטנה.

מה קרה לביצה בסוף?

מי נתן עצה למלך?

ומה אפשר ללמוד מכל הסיפור? [מה לעשות, זה משל ובסוף תמיד יש איזה מסר…]

כל זה ועוד הרבה בעיבוד מחודש ועכשווי לאחד ממשלי איוון קרילוב.


מזל טוב ושמחות: חיים ואפרת אקשטיין

עיבוד, קריינות ועריכת סאונד: אלנתן בראלי

תמיכה טכנית: עמיעד בראלי


מוזיקה ואפקטים:

· Flying Strings With Piano by Horst Hoffmann Link: https://filmmusic.io/song/8887-flying-strings-with-piano License: https://filmmusic.io/standard-license

· Mediterranean by MusicLFiles Link: https://filmmusic.io/song/6128-mediterranean License: https://filmmusic.io/standard-license

· Endless Summer by Frank Schröter Link: https://filmmusic.io/song/8933-endless-summer License: https://filmmusic.io/standard-license

· Sentimental Sad Cinematic Calm by MusicLFiles Link: https://filmmusic.io/song/8665-sentimental-sad-cinematic-calm License: https://filmmusic.io/standard-license

· Medieval Story by Frank Schröter Link: https://filmmusic.io/song/8651-medieval-story License: https://filmmusic.io/standard-license

· צלילים ואפקטים מ – Zapsplat.com

פרק 60: הרפתקה על עץ

"אתם מוכנים לט"ו בשבט? יש לכם כבר תפוז ממולא סוכריות? ועוגת שקדים כבר יש לכם? ומה עם תפוח-שוקולד? אם אתם לא יודעים על מה אני מדבר, כנראה לא הייתם אף פעם במסיבת ט"ו בשבט של משפחת ברושי. איזו מסיבה". כך מתחיל הפרק הנוכחי, יוני כבר ממש 'מת' ללכת למסיבה אבל הוא לא יכול. בעיה, אבל יש לה פתרון והוא קשור לעץ התאנה שצומח בחצר, יוני לומד על עצים כמה דברים וגם כמה דברים בשביל עצמו.

כתיבה: חיים אקשטיין

קריינות ועריכת סאונד: אלנתן בראלי

תמיכה טכנית: עמיעד בראלי

להזמנת סדנת הפודקאסט שלנו ולפרטים נוספים, מוזמנים ליצור קשר עם אלנתן. בטלפון – 0502506001 בדוא"ל – elnatanbar@gmail.com ובווטסאפ – 089950916.

מוזיקה ואפקטים:

  • Mellow Romantic Piano by MusicLFiles Link: https://filmmusic.io/song/8786-mellow-romantic-piano License: https://filmmusic.io/standard-license
  • Meditative Sad Piano by MusicLFiles Link: https://filmmusic.io/song/8763-meditative-sad-piano License: https://filmmusic.io/standard-license
  • Gates Of Glory by Alexander Nakarada Link: https://filmmusic.io/song/8779-gates-of-glory License: https://filmmusic.io/standard-license
  • Spring by Frank Schröter Link: https://filmmusic.io/song/8762-spring License: https://filmmusic.io/standard-license
  • Under Celtic Sky by chilledmusic Link: https://filmmusic.io/song/8790-under-celtic-sky License: https://filmmusic.io/standard-license
  • Happy Days In Summer by MusicLFiles Link: https://filmmusic.io/song/8020-happy-days-in-summer License: https://filmmusic.io/standard-license
  • אפקטים מ – Zapsplat.com

פרק 59: קרב בכאילו, גיבור באמת

אנחנו לא נוקטים צד בנושא החיסונים לילדים, אבל מכיוון שיש בתקופה זו ילדים רבים שמתחסנים ולחלקם יש חששות, מצרפים סיפור עבור הילדים הללו, שיש להם חרדה ממחטים, אחיות (ודינוזאורים)…

יוני בכלל לא מפחד להתחסן, הבעיה שלו היא עם דינוזאורים. כן, שמעתם טוב, דינוזאורים. את שרי לעומת זאת כל זה בכלל לא מעניין, ותודה ששאלתם. מה שמעניין אותה היא המנה האחרונה, הגלידה (עם אבוקדו וחמוציות למקרה ששאלתם). כך מתחיל הסיפור שלנו הפעם.

סיפור על מה יוני למד מהמפקד, על חיילים, אימונים והמערכת החיסונית.

קרב בכאילו, גיבור באמת.

סיפור לילדים שלא אוהבים חיסונים.

כתיבה: חיים אקשטיין

קריינות ועריכה: אלנתן בראלי

תמיכה טכנית: עמיעד בראלי

פרק 57: האור הגנוב – לגנוב את ההצגה

יוני יוצא למרדף אחרי הגנב אבל הולך לאיבוד ובסוף מוצא כמה שברים של חנוכיה שילדים הכינו במסיבת חנוכה בגן.

זה לא החנוכיה של דוד פנחס אבל אולי בכל מקרה אפשר לעשות עם זה משהו?

ורגע, כל הסיפור התחיל עם הצגה שיוני צריך להכין, מרוב גנבים יוני קצת שכח.

מה יהיה עם ההצגה?

כתיבה ושירת שירי חנוכה: חיים אקשטיין

קריינות ועריכת סאונד: אלנתן בראלי

תמיכה טכנית ולביבות גבינה: עמיעד בראלי

מוזיקה ואפקטים: